Holky někdy koušou *****

29. května 2016 v 17:24 | VampAnie |  Upíři z Chicaga- Chloe Neill
Holky někdy koušou
Tady u této recenze se mnou pravděpodobně spousta milovníků upířích knížek souhlasit nebude, nicméně na tuhle knihu recenzi napsat musím. Protože jestli čekáte něco ala Twilight ne Upíří deníky, tak tohle raději nečtěte.

Na knihu jsem narazila docela náhodně a to tak, že jsem musela uplatnit poukaz na jednom serveru s e- knihami. Dalo by se říct, že jsem knihu zakoupila bezhlavě, ale nelituji toho.
Příběh je skoro podle normální dějové linie s upíry, ale kdyby to byla normální upíří kniha, moje reakce by na ni po přečtení nebyla "Wow!"
Tato knížka ve mě zanechala kladné pocity a hned jsem si musela koupit další díl, ale abychom začali nějak od hlavy :)

Knížka s docela podivným názvem je z pera proslulé americké autorky Chloe Neill. Tato autorka napsala spoustu fantasy knížek, ale bohužel pro české fandy v ČR od ní vychází pouze série Upíři z Chicaga. A právě z této série pochází tato kniha. Série obsahuje třináct knih, přičemž v ČR nám vyšlo teprve šest dílů a jen bůhví kdy nám vydají další.

Celý příběh nám začíná útokem na hlavní hrdinku Merit. Z tohoto útoku vyvázne s rozdrásaným hrdlem a velkou ztrátou krve, ale mohlo to být horší, kdyby onoho krvesaje nevyrušil jiný krvesaj. Ovšem tento upír vezme za nejlepší způsob jak jí zachránit život, ten, že jí ho vezme. Tady se přikláním k názoru, že tato kniha se nese v hesle "Zabili mě. Oživili mě. Přeměnili mě.", což je i na zadním přebalu knihy napsáno jako první. Z upířího zachránce se vyklube Ethan Sullivan, Mistr Cadoganského domu.

Merit se musí začlenit do Domu, ale nemá to jednoduché, protože až do teď ležela pouze v knihách (studovala na univerzitě středověkou romantickou literaturu). To by nebylo zase tak strašné, ale aby tato kniha byla něčím jiná, respektive, aby Merit byla něčím jiná, krom toho, že je upír, je neobvykle silná a odolá upířímu nátlaku.
Ovšem, celá kniha není jen o začleňování Merit mezi upíří smetánku. Někdo se jí snaží vydírat, jde jí po krku a nebojí se do toho zatáhnout Domy. Ještě předtím však někdo zabíjí dívky, které jsou Merit podobné a ona to nechce nechat jen tak.


Musím říct, že kniha mě po celou dobu čtení neskutečně bavila a skoro jsem se nenudila. Tedy, pokud nepočítám scény, kdy jde Merit za svým dědečkem, pro mě naprosto nezajímavé, ale v ději velice důležité. Pokud by se někdo ptal na milostnou zápletku, tak ho mile potěším. Ale neřeknu kdo s kým a proč. To vám neprozradím.
Celkově bych knihu zhodnotila jako nadprůměrnou. Vše, co by měla kniha dle mých kritérií mít v ní nacházím, a proto uděluji 5*.
Knihu lze stáhnout ve formátu pdf zde: https://ulozto.cz/xhNfUiCz/chloe-neill-holky-nekdy-kousou-pdf

Přístě se můžete těšit na recenzi knihy Easy? od Tammary Weber Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama