TOP 5 knih s upíry- číslo 3

5. srpna 2017 v 10:06 | VampAnie |  TOP 5
3. Temná Raven

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných. Raven naštěstí upadá do milosrdné temnoty, ale až poté, co zběžně zahlédne stín postavy, která jí šeptá: Cassita vulneratus.
Když se Raven probere z bezvědomí, je nenávratně poznamenaná. Vrátí se do galerie Uffizi, ale nikdo ji nepoznává a co je ještě znepokojivější, zjišťuje, že v práci nebyla celý týden. Během jejího zmizení, které si sama nedokáže vysvětlit, došlo v galerii Uffizi k loupeži - zmizely Botticelliho ilustrace nevyčíslitelné hodnoty. Bezradná policie Raven označí za hlavní podezřelou a ta se zoufale snaží očistit své jméno. Vyhledá jednoho z nejbohatších obyvatel Florencie a těžko polapitelného muže, aby se pokusila odhalit pravdu o svém zmizení. Jejich setkání zavede Raven do temného podsvětí, jehož obyvatelé si střeží svá tajemství… (zdroj: https://www.databazeknih.cz/knihy/the-raven-temna-raven-243403)
Série: Florentská trilogie
Hodnocení na databazeknih.cz: 82%
Hodnocení na goodreads.com: 79,5 %
Moje hodnocení: 80%
Velice zajímavá kniha. Fantasy, ale uvěřitelná. Knihu jsem našla náhodně a o autorovi jsem zhola nic nevěděla ba ani jsem nečetla Gabrielovu trilogii. První co mě zarazilo, byla er- forma, na kterou jsem se kupodivu ihned zvykla. Další příjemné překvapení přišlo ve chvíli, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka není žádným tintítkem, velice příjemná změna. Styl psaní mě sedl, nemám mu co vytknout. Postavy byly velice skvěle popsané a ani mi žádná z nic nebyla protivná. jako trochu náročnější oddechovku rozhodně doporučuji.
tr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama